Çin, Okyanus için Kolektif Eyleme nasıl katılıyor?

May 24, 2022
hakkında en son şirket haberleri Çin, Okyanus için Kolektif Eyleme nasıl katılıyor?

Okyanus için Yeniden Canlandırma, Kolektif Eylem bu yılki Dünya Okyanuslar Günü teması.Peki Çin, Dünya Okyanuslar Günü etkinliklerine ne zaman katıldı?Cevap 2008. Bu yıl Çin, "Ulusal Okyanuslar Tanıtım Günü" etkinliklerini başlatmaya başladı ve zamanı her yıl 18 Temmuz'da belirledi.

 

China's marine economy

 

2010 yılından bu yana, Devlet Okyanus İdaresi Ulusal Okyanus Farkındalık Günü'nü her yıl Dünya Okyanus Günü olan 8 Haziran olarak değiştirdi.Ve her yıl bu günde Çin, etkinlikler düzenler ve denizlerin korunmasını teşvik eder.

 

Son araştırmaya göre, Çin'in deniz ekonomisi toplam 2 trilyon yuan'a ulaştı ve Çin'in deniz ekonomisi istikrarlı büyümesini sürdürmeye devam ediyor.Ayrıca, gelişmekte olan denizcilik endüstrileri iyi bir canlılık göstermeye başlıyor.

 

OUCO and marine economy

 

Çin'in doğal kaynaklar departmanı tarafından gerçekleştirilen denizcilikle ilgili işletmelere yönelik bir anket araştırması, 2022'nin ilk çeyreğinde deniz yenilenebilir enerji kullanım işletmelerinin %53,2'sinin, deniz ilaç ve biyolojik ürün işletmelerinin %55,9'unun ve deniz mühendisliği ekipmanlarının %61,1'inin olduğunu gösterdi. imalat işletmeleri gelirlerinde yıldan yıla büyüme elde etti.

 

Peki Çin Dünya Okyanuslar Günü için hangi etkinliği düzenliyor?Aslında Çin, Okyanus için Kolektif Eyleme aktif olarak yanıt verdi.22 Nisan Dünya Günü gibi erken bir tarihte Çinli çevreciler harekete geçti.Hainan'da "adlı bir kampanya düzenlediler"GİT!MERCAN KORUYUCU!"8 Haziran Dünya Okyanuslar Günü'ne kadar devam edecek olan mercan resiflerini korumak.

 

Collective Action for the Ocean Protecting Corals

 

Etkinliğin öne çıkan amacı, ekstrem spor meraklılarını bir araya getirmek ve etkinliğin etkisini genişletmek için deniz çevrecileriyle birlikte çalışmak, mercan kayalığı koruma bilgilerini daha fazla insana yaymaktır.Daha fazla insanın mercan resiflerini korumanın önemini anlamasını, okyanus için harekete geçmesini ve ekolojik korumaya katılmasını sağlayın.

 

Çin neden mercan resiflerinin korunmasına önem veriyor?Aslında Çin, özellikle çok sayıda mercan resifinin büyüdüğü Güney Çin Denizi'nde uzun bir sahil şeridine sahiptir.Mercan resifleri yalnızca doğal kıyı bariyerleri olarak hizmet etmekle kalmaz, aynı zamanda dalga enerjisini dağıtma, kıyı erozyonunu azaltma ve subtropikal kıyı şeritlerini koruma potansiyeline de sahiptir.

 

Collective Action for the Ocean-Protecting Corals

 

Çin'in kapsamına ek olarak, ekvator yakınında, doğal olarak uygun ortamlar çoğalarak güzel ve renkli bir deniz dünyası yaratır.

 

Bununla birlikte, araştırma istatistiklerine göre, dünyadaki mercanların %20'sinin nesli çoktan tükenmiştir ve dünyadaki taş mercan türlerinin üçte biri yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır, dünyada iyi korunmuş mercan resifleri yoktur ve tahminen şu anda dünyada mercan kayalıkları bulunmaktadır. 2030, dünyadaki mercanların yaklaşık %60'ının nesli tükenecek!

 

Bu nedenle, Okyanus için Kolektif Eylem'e acilen katılmamız gerekiyor, okyanusu korumak kendimizi korumaktır, güzel sahil şeridi için bu etkinliği birlikte destekleyelim ve yayalım!

 

Daha fazla bilgi edin:

GİT!MERCAN KORUYUCU!

Okyanus için Toplu Eylem

2022 Ouco Küresel Deniz Festivali