Deniz vinci nasıl kurulur?

July 27, 2022
hakkında en son şirket haberleri Deniz vinci nasıl kurulur?

Bir vinç kurmanın birçok yolu vardır.Bu makale size deniz vinçlerinin ve kara vinçlerinin nasıl kurulacağını gösterecektir.Öncelikle deniz vinci kurulumunu tanıtalım.Genel olarak, bir teknenin güvertesine vinç takmanın iki yolu vardır.

Flanş Bağlantılı Deniz Vinçlerinin Kurulumu

İlk olarak, teknenin güvertesindeki flanşları önceden monte etmeniz ve ardından vincin altındaki flanşlara somun ve cıvatalarla bağlamanız gerekir.

Flanşı takarken, deliklerin doğru bir şekilde hizalanması için flanşın düzlüğünü ve yönlülüğünü sağlamaya dikkat etmek gerekir.Aksi takdirde, gelecekteki kullanımlarda gereksiz sorunlara neden olacaktır.

hakkında en son şirket haberleri Deniz vinci nasıl kurulur?  0

Deniz Vinçlerini Kaynak Yaparak Kurun

Vinci güverteye kaynak yapmak, bu yöntemin yararı, flanşları kaynaklama adımından tasarruf sağlamasıdır, ancak dezavantajları da açıktır.

Öncelikle vinç hurdaya ayrıldığında nasıl söküleceği büyük bir problemdir.Yıkım işlemi sırasında güverte hasar görmeye mahkumdur ve güverte hasar görürse maliyet daha da fazla olacaktır.

Ek olarak, gemi suda çok kararlı olmayacak ve bir meyil ve trim eğimi olacak, bu nedenle kuvvet yönü daha özel,

Bu nedenle kaynakçının kaynak konusunda güçlü becerilere sahip olması gerekir.Kaynak yaparken, sadece karmaşık stres durumunu değil, aynı zamanda kaynağın estetiğini de dikkate almak gerekir.

hakkında en son şirket haberleri Deniz vinci nasıl kurulur?  1

Hangi vinç kurulum yöntemi daha iyidir?

OUCO hala geleneksel flanş kurulum yöntemini önermektedir, çünkü sonraki aşamada, vincin değiştirilmesi ve sökülmesi kolaydır, bu bakım ve onarım için uygundur ve iş verimliliğinizi etkilemez.Ayrıca bu tip bir kurulum da estetiğe sahiptir.

hakkında en son şirket haberleri Deniz vinci nasıl kurulur?  2

Bir deniz vincini ne zaman kurmalıyım?

Vinci denizde kurmayın, lütfen limana uğrarken kurun.

Teknenizi tamamen anladıktan sonra vinci kurun.

Lütfen vincinizi kötü havalarda kurmaktan kaçının.Kurulum sırasında bazı bileşenler doğal ortama maruz kalacaktır ve yağmur ve toz vinci olumsuz etkileyebilir.

hakkında en son şirket haberleri Deniz vinci nasıl kurulur?  3

Deniz vincini nereye kurabilirim?

Gemilere, dubalara, rıhtımlara, limanlara, kıyı tesislerine, çeşitli açık deniz platformlarına ve daha fazlasına kurabilirsiniz.

Gerektiğinde kalıcı veya geçici olarak yüklemeyi seçebilirsiniz.

Montajdan önce braketleri, kaldırma ekipmanını ve elektrik prizlerini önceden hazırlayın.

Vincinizin nereye sığacağından emin değilseniz, bize sormaktan çekinmeyin!

hakkında en son şirket haberleri Deniz vinci nasıl kurulur?  4

Kurulumdan hemen sonra vinci kullanabilir miyim?

Aşağıdaki üç durum, kullanımdan önce vinç performans testinin ilgili hükümlerine uygun olarak Yeniden kaldırma testleri olmalıdır.

  • İlk kez vinç kurulumu
  • Revizyon sonrası vinçler
  • Önemli performans değişikliklerine sahip vinçler

Ayrıca müşterilerimize vincin yük çizelgelerini sunacağız.Gemideki vincin düzgün çalışmasını ve devrilmeme kabiliyetini sağlamak için bu çizelgeyi kullanabilirsiniz.

hakkında en son şirket haberleri Deniz vinci nasıl kurulur?  5

Karada vinç nasıl kurulur?

Gerilmiş bir nesne olarak, bir vinç tabanı esastır.Genel olarak, küçük tonajlı vinçlerde (3 tonun altında), farklı durumlarda kaldırma ağırlığını karşılamak için temel derinliğinin 1,5 metreden fazla olması gerekir.

Temel malzemesi günümüzde en yaygın yapı malzemesi olan betonarme olup, malzeme dayanımı güvenilirdir.

Vakfın yapısı, kuvveti artırmak için birden fazla üçgen grubunu benimser.Temelin boyutunu belirlemek için etrafında bir çit yapısı kullanın.Her şey yerli yerinde olduğunda beton doldurulabilir ve beton priz aldığında temel tamamlanmış olur.

Ana yapısal çelik çubukların sayısı, flanş deliklerinin sayısına göre belirlenmelidir.Ana yapısal çelik çubuklar, yapısal çelik çubuklardan daha yüksek olmalı ve flanş delikleri bağlanmalıdır.Daha fazla bilgi için resimlere bakın.

Flanş deliği takıldıktan sonra bir sonraki adım basittir.Tıpkı deniz vinçlerini takmak gibi, vincin flanşıyla eşleştirin, kurulum adımları tamamlandı.

Vinç yükünün güvenliği için alttaki flanşın genellikle bir beden daha büyük olduğunu belirtmekte fayda var.

İki flanş farklı olduğu için iki flanşı birbirine bağlamak için trapez yapı olan ek bir manşon kullanmamız gerekiyor.Bu şekilde, sadece güzel görünmekle kalmayıp aynı zamanda vincin güvenliğini de artıran iki flanş eşleştirilebilir.

hakkında en son şirket haberleri Deniz vinci nasıl kurulur?  6

OUCO'nun deniz vinçlerinin kurulumu kolaydır, vincin tüm bağlantı noktalarını net bir şekilde işaretlemenize yardımcı olabiliriz.

Mühendislerimiz ayrıca tamamen ücretsiz olan çevrimiçi video kurulum talimatları da sağlayabilir.Tüm bunlar, kurulumu mümkün olduğunca kolaylaştırmak içindir.

Yukarıdakiler OUCO'nun sizler için tanıttığı vinç kurulum yöntemidir.Okuduğunuz için teşekkürler.

 

Okumayı Tavsiye Et:

Uzaktan kumanda kepçesinin hidrolik yağı nasıl değiştirilir?

Deniz vinci yumuşak yol verici sorun giderme

Uzaktan kumandalı kepçe tam olarak kapatılamıyor mu?